0   21
0   9
2   23
0   16
1   39
4   39
6   30
16   39

Fenty Body Lava

Innehåller reklamlänkar för Sephora.se
Fenty Body Lava

Ni hittar den här

När jag gick in på Instagram imorse och fick upp Body Lava i mitt flöde så höll jag på att smälla av. Detta är en limited edition highlighter för kroppen. Och ni vet att jag är highlighter queen. Naturligtvis så måste min kropp glänsa lika mycket som min personlighet.

En highlighter för kroppen i gelform som gör huden glatt som satin med strålande lyster. Din semester-glow är nu inom räckhåll året runt. Denna satinlena highlighter för kroppen lämnar huden strålande med en högglansig finish och en oemotståndlig doft av blommig vanilj. Lysande mikropärlor ger en subtil slöja av färg och framhäver varje hudton.

Fördelar:
– Universella nyanser med en blank, glansig finish
– Gelformula som inte klibbar
– Ljusspridande mikropärlor med en subtil touch av färg
– Blomdoft med vanilj

Fenty Body Lava

Den ska komma i fyra olika färger men jag kan endast se tre på hemsidan. Den som fattas är Who needs clothes vilket är synd för det den näst ljusaste och förmodligen den som hade passat mig bäst nu i sommar när jag blir brun. Jag har fortfarande inte provat något från Fenty Beauty men jag har hittat så mycket produkter som jag vill testa. Kanske är dags att slå till om de får in Who needs clothes.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.