Innehåller reklamlänkar

Chunky Knitted Cardigan
Höstkläderna är redan här och jag vet ärligt talat inte riktigt hur jag känner kring detta. I alla år så har hösten varit min favorit årstid. Men förra året så blev jag en sommartjej. Jag älskar sommaren! Men en liten del av mig längtar efter att få höstpynta, gå ut med hundarna i den krispiga luften och naturligtvis fylla år! Men hösten känns lite enklare nu när jag har börjat sticka igen. Och på tal om stickat så har det kommit in en massa fina stickade plagg.
Höstkläderna är redan här

Knitted Dress
En stor anledning till varför jag älskar sommaren är för att jag älskar att använda kjol och klänning. Men jag insåg förra året att det kan jag fortfarande använda även om det är höst/vinter. Jag behöver bara stickade klänningar, kjolar och börja använda strumpbyxor vilket jag hatar. Men hellre strumpbyxor än leggings om jag ska vara helt ärlig. Så min plan nu är att bygga upp en bättre höst/vinter garderob. Jag köpte flera super söta kjolar förra året som jag kommer använda mycket nu men jag behöver köpa söta strumpbyxor.

Knitted V-neck Sweater
Något som jag vill köpa mer av i höst är boots. Köpte ett par skit snygga lårhöga stövlar förra hösten som jag vill använda mycket mer i år. Jag tycker alltid att det är spännande att se vad höstmodet har att erbjuda. Sommarkläderna var över mina förväntningar. Trodde aldrig att jag skulle köpa så mycket nya kläder som jag gjorde. Jag tror att det kommer bli mindre nu till hösten men vi får se vad som kommer ut. Är ni ute efter något speciellt?